הרשם לענייני ירושה - כל מה שחשוב לדעת

הרשם לענייני ירושה, הינו שמו של גוף ממשלתי אשר פועל תחת אגף האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים. תפקידיו של הרשם לענייני ירושה: 1. טיפול בבקשות לצווי ירושה ולצווי קיום צוואה. 2. טיפול בהפקדת צוואות על ידי עורך צוואה שמעוניין בכך (אין חובה להפקיד את הצוואה).

3. ריכוז נתונים של נפטרים אשר הותירו אחריהם צוואות.

4. פרסום בציבור של בקשות צווי ירושה וצווי קיום צוואה, שהוגשו לרשם לענייני ירושה.

האם הרשם יכול לפסוק במקרה בו מתעוררת מחלוקת בין היורשים? לא. במצב בו מתעוררת מחלוקת בין היורשים, יעביר הרשם לענייני ירושה את התיק לבית משפט לענייני משפחה, אשר יפסוק במחלוקת.

מעוניינים להגיש בקשה מקוונת לצו ירושה או לצו קיום צוואה? רוצים לבדוק אם קיים במאגרי רשם הירושה תיק קודם בעניינו של מנוח? ניתן לעשות זאת בקישור: https://inheritance.justice.gov.il/RashamYerusha/#/home

בנוסף תוכלו לבדוק בקישור זה מה סטאטוס הבקשות אשר הועברו לרשם לענייני ירושה בעבר. ניתן לערוך צוואות בפני פקיד הרשם לענייני ירושה ולמסור בפניו את הצוואה בעל פה (הפקיד יעלה את הדברים על הכתב) או למסור בידיו צוואה שהכנתם, צוואה שכזו נקראת "צוואה בפני רשות".

הפקדת צוואה ברשם לענייני ירושה, יכולה להתבצע רק על ידי המצווה (האדם אשר בשמו נכתבה הצוואה) ולא על ידי כל אדם אחר ואף לא על ידי עורך דין, גם אם הוא ערך את הצוואה.

לשכות הרשמים לענייני ירושה נמצאות בבאר שבע, חיפה, ירושלים, נוף הגליל ותל אביב. רוצים לדעת לאיזה לשכה עליכם לפנות? ניתן לעשות זאת באמצעות הקישור: https://www.gov.il/he/departments/Bureaus?OfficeId=59a8638d-4c4c-477b-92f0-f545794acea1&categories=65b10d52-a47b-447d-83ab-50469fae0246&limit=10

יש לכם שאלות נוספות בנושא? מעוניינים לשאול ולהתייעץ?

אני עומד לרשותכם בטלפון: 03-5544223

בריאות, אושר ואריכות ימים. ערן הוד, עו"ד.

אין באמור כדי לשמש כייעוץ משפטי ואין להסתמך על המידע אשר מובא כמידע כללי בלבד.

24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול